Největší výrobce PE fólií v ČR

Zákaznická zóna

CS CS EN DE RO

Moravský Beroun a okolí

Úvodní strana / Kariéra / Moravský Beroun a okolí

Moravský Beroun

Město Moravský Beroun se nachází v severovýchodní části Olomouckého kraje, 33 km od města Olomouc, 17 km od města Šternberk. Má přes 3 tisíce obyvatel a je významným turistickým střediskem Nízkého Jeseníku. Nedaleko centra, v místí části Ondrášov, jsou zřídla výtečné minerální vody známé pod názvem Ondrášovka.

Ve městě se nachází mateřská škola, základní škola a základní umělecká škola. Z oblasti zdravotnictví jsou ve městě zřízeny ordinace praktických a zubních lékařů pro děti i dospělé, lékárna a Odborný léčebný ústav Paseka. Do vybavenosti města patří restaurace R-klub se společenským sálem, kino, pošta, knihovna, informační centrum, tenisové a fotbalové hřiště, dětské dopravní hřiště či sportovní hala Medvěd aréna.

Dostupnost

Do města je možno přicestovat po hlavní železniční trase Olomouc - Opava nebo je možné se do města dostat řadou autobusových spojů, případně vlastní dopravou.

Kultura

Kulturní vyžití ve městě je pestré. Ve zrekonstruovaném kině můžete kromě filmů zhlédnout různá divadelní a filmová představení, zavítat můžete do městské knihovny či Expozice města. Město a soukromé subjekty pořádají během roku řadu kulturní akcí, jako například Májové oslavy, Pohádkový les pro děti, talentovou soutěž Berounská hvězda, Rej čarodějnic, Berounské slavnosti, Berounský jarmark, Vítání Martina na bílém koni či Rozsvícení vánočního stromu. V zimní sezóně nechybí tradiční plesy – reprezentační ples GRANITOL, maškarní ples Šibřinky či Kateřinská zábava.

Sport

Nabídka sportovního vyžití je také široká. Ve městě naleznete nově postavenou multifunkční sportovní halu včetně bowlingových a kuželkářských drah, tenisové, fotbalové či dětské dopravní hřiště. Obyvatelé města mají možnost navštěvovat sportovní klub TJ GRANITOL, který zahrnuje řadu oddílů, jako např. fotbalový, lyžařský, volejbalový nebo florbalový oddíl, oddíl tenisu či stolního tenisu, kulturistiku. Ve městě je také Sbor dobrovolných hasičů. Během roku je pořádána řada sportovních akcí, jako například Běh pod Slunečnou, Berounský trojúhelník, Hášův běh do vrchu, Hec kolo či Silvestrovský běh.

Tipy na výlety

V okolí města Moravský Beroun jsou díky krásnému přírodnímu prostředí a síti turistických stezek velmi dobré podmínky pro pěší turistiku a cykloturistiku. Mezi zajímavé turistické cíle patří hrad Šternberk, hrad Sovinec, zámek Bruntál, arboretum Nový Dvůr, rozhledna Velký Roudný, vodní nádrž Slezská Harta či Rešovské vodopády.

 

GRANITOL akciová společnost

Partyzánská 464, 793 05 Moravský Beroun
Tel.: +420 554 780 221, E-mail granitol@granitol.cz

Zákaznická zóna

Sledujte nás na Facebooku