Největší výrobce PE fólií v ČR

Zákaznická zóna

CS CS EN DE RO

Profil společnosti

Úvodní strana / O nás / Profil společnosti

GRANITOL akciová společnost je největším výrobcem vyfukovaných polyetylenových fólií a vázacích PP pásek v České republice. Obchodní aktivity společnosti však území České republiky zdaleka přesahují. Významná část produkce je exportována do zemí střední, východní a západní Evropy.

Produktové portfolio zahrnuje fólie pro paletizaci, fólie pro skupinové balení, fólie pro výrobu varných sáčků, stavební fólie, zakrývací fólie a plachty, fólie pro výrobu osobní hygieny, laminované fólie, laminované pytle pro Pet Food a HDPE fólie MIKROTEN®. LDPE a HDPE fólie slouží zároveň jako polotovar pro výrobu finálních produktů jako jsou například obalové fólie, pytle, velkoobjemové pytle, sáčky, košilky a přířezy. Profesionální potisk až 10 barvami je zajišťován na vlastních flexografických potiskovacích strojích. Specifickou výrobou je vytlačování polypropylenových (PP) vázacích pásek.

Historie

GRANITOL je podnik s více jak 125-letou tradicí. Již v roce 1895 založil Moritz Hansel Moravskou mechanickou tkalcovnu, která se zabývala výrobou koženky na bázi nitrocelulózových nátěrů. V roce 1910 vznikla z rodinné továrny akciová společnost GRANITOL, která dále rozvíjela výrobu umělých textilií o voskovaná plátna a umělé kůže. V první polovině 20. století se GRANITOL postupně věnoval výrobě umělé semišové kůže, rolet, podlahových krytin, koženek, svařované galanterii přes výrobu hadic a trubic do vysavačů až po výrobu kašírovaných výrobků (PVC na papíře a textilu).

Od roku 1967 se GRANITOL již zabývá výrobou polyetylenových fólií z LDPE. V roce 1976 pak rozšiřuje výrobu také o produkci HDPE fólií pod značkou MIKROTEN®.

Po privatizaci v roce 1995 se stala majoritním vlastníkem společnost Granitol Union. V roce 2004 majoritní podíl akcií získala slovenská investiční skupina SLOVINTEGRA a.s., která se v roce 2006 stala 100% vlastníkem. V témže roce je zahájen rozsáhlý investiční program, který má za cíl modernizovat strojní vybavení a rozšířit výrobní kapacitu. V květnu 2014 se jediným akcionářem stala společnost BGA.

Investice

Na přelomu let 2011-2012 bylo investováno více než 120 milionů korun na výstavbu nové výrobní haly, splňující náročné požadavky na správnou výrobní praxi a pořízení technologického vybavení - linky na výrobu LDPE fólií v šířkách nad 2 metry a lepivých fólií a 8 barvového potiskovacího stroje s dlouhým raportem. V roce 2013 byla pořízena další linka na výrobu HDPE fólií. Tyto významné investiční aktivity zvyšují možnosti výroby a rozšiřují nabídku našich výrobků. V roce 2015 byl pořízen laminovací stroj pro výrobu laminovaných fólií LAMITEN®. Významnou konkurenční výhodou je získání certifikátu Managementu hygieny pro výrobu fólií pro potraviny dle ČSN EN 15593:2008.

V roce 2016 byly započaty rozsáhlé investice za více než 140 milionů korun. Ty zahrnovaly kromě výstavby nové výrobní haly, která splňuje náročné požadavky na výrobu fólií pro potraviny, také pořízení nových linek na výrobu vícevrstvých fólií a linek na další zušlechťování fólií. Součástí investic bylo pořízení 5 vrstvé vyfukovací linky na výrobu LDPE fólií, která byla zprovozněna začátkem roku 2017. V témže roce byl pořízen 10 barvový potiskovací stroj.

Začátkem roku 2019 byla zprovozněna linka na výrobu pytlů z laminátů, prioritně pro segment PetFood LAMIBAG®.

Koncem roku 2021 jsme pořídili další 10 barvový flexotiskový stroj.

Rychlý kontakt

GRANITOL akciová společnost

Partyzánská 464
793 05 Moravský Beroun

Kontakty

GRANITOL akciová společnost

Partyzánská 464, 793 05 Moravský Beroun
Tel.: +420 554 780 221, E-mail granitol@granitol.cz

Zákaznická zóna

Sledujte nás na Facebooku